اخبار سنگ

تشریح مشکلات صنعت سنگ دورود

مشکلات سنگ دورود

اقتصاد ایران: خرم‌آباد- نایب رئیس اتحادیه سنگبران دورود مشکلات صنعت سنگ در این شهرستان را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج یاراحمدی در حاشیه نشست بررسی مشکلات واحدهای صنعتی دورود با اشاره به فعالیت ۱۳۰ سنگ بری در دورود، اظهار داشت: در این واحدها بیش از هزار نفر مشغول به فعالیت هستند.

وی با اشاره به مشکلات این واحدهای سنگبری، عنوان کرد: یکی از این مشکلات عدم پرداخت سرمایه در گردش به این واحدها از سوی بانک ها است.

نایب رئیس اتحادیه سنگبران دورود در ادامه سخنان خود با اشاره به مراجعه فراوان به بانک ها برای اختصاص سرمایه در گردش به واحدهای سنگبری، بیان داشت: متاسفانه علیرغم اینکه در جلسات گذشته بر ضرورت اختصاص سرمایه در گردش به سنگبری ها تاکید شده اما بانک ها ایرادهایی گرفتند و ما نتوانستیم سرمایه در گردش را دریافت کنیم.

یاراحمدی با تاکید بر اینکه اگر به هر واحد سنگبری ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه در گردش پرداخت شود این واحدها فعال خواهند شد، تصریح کرد: بیشترین ذخایر معدنی در کشور در لرستان وجود دارد اما متاسفانه از این ظرفیت استفاده نمی شود.

وی با بیان اینکه ما مشکل فروش نداریم، اما سنگ هایی که دولت جلوی پای واحدهای سنگبری می گذارد موجب می شود که این واحدها نتوانند فعالیت کنند، ادامه داد: در حال حاضر چهار درصد بیمه مشاغل سخت و زیان آور کمر واحدهای سنگبری را خم کرده است.

نایب رئیس اتحادیه سنگبران دورود با بیان اینکه تامین اجتماعی اعلام کرده که اگر این مبلغ را پرداخت نکنیم تجهیزات و دستگاههای واحد را توقیف می کنیم، گفت: ما این مبلغ را پرداخت می کنیم، اما شرایط به گونه ای باشد که ماهانه آن را پرداخت کنیم.

یاراحمدی با تاکید بر اینکه لرستان و شهرستان دورود یک منطقه برخوردار نیستند، یک منطقه محروم و ضعیف است، تصریح کرد: دولت می تواند در فصل تامین اجتماعی واحدهای استان و شهرستان را حمایت کند.

وی با اشاره به بالا بودن بهای انرژی و مالیات بر ارزش افزوده، گفت: اخذ مالیات بر ارزش افزوده از واحدهای سنگبری باید متوقف شود.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

محسن خداوردی

گروه سنگ برادران قاسمی ، ارائه کلکسیونی بی نظیر از سنگ های مرمر ، مرمریت ، تراونیکس ، تراورتن و سنگ های لوکس وارداتی با توان تولید 3 کارخانه در اصفهان و نمایشگاه دائمی تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن