صادرات سنگ

صادرات گروه سنگبری برادران قاسمی به ۶ کشور دنیا

صادرات سنگ

محمد قاسمی مدیرعامل گروه سنگبری های برادران قاسمی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار کرد: از سال ۱۳۸۴ وارد حرفه سنگ شدم. فعالیت خود را با سنگبری های کوچک آغاز کردم و در حال حاضر دارای چند کارخانه تولید سنگ هستم.

وی در ادامه گفت: در زمینه صادرات با کشورهای ترکیه، یونان، اسپانیا، روسیه، عمان، قطر و امارات همکاری داریم. یکی از مهمترین فعالیت های ما شناسایی معادن بکر و ناشناخته و فراوری سنگ این معادن به گونه ای است که سنگ آنها بتوانند در بازارهای جهانی قابلیت عرضه داشته باشند.

مدیرعامل گروه سنگبری های برادران قاسمی افزود: در حال حاضر مهمترین مشکل صادرات سنگ در ایران عدم توجه کافی به صادرات و فراهم نبودن بسترهای لازم برای این امر است. بسیاری از کارخانجات سنگبری ایران به تکنولوژی روز مجهز نیستند و سنگ آنها کیفیت لازم برای صادرات را ندارد. در برخی موارد برخی معدنکاران سنگ کوپ با کیفیت خود را صادر می کنند و در اختیار کارخانجات قرار نمی دهند و مجبوریم از کوپ های درجه دو استفاده کنیم در این حالت هر چه قدر هم دستگاه های به روز داشته باشیم نمی توانیم سنگ با کیفیت تولید کنیم.

قاسمی گفت: زمانی که نمایشگاه های صنعت سنگ در داخل کشور برگزار می شود لازم است دولت از این نمایشگاه ها حمایت های مالی کند؛ به عنوان مثال دعوت از معماران خارجی و تجار و بازرگانان بین المللی برای حضور در نمایشگاه های داخلی بسیار هزینه بر است و لازم است دولت بخشی از این هزینه ها را تقبل کند. در صورتی که بسترهای لازم برای صادرات سنگ ایران فراهم شود این صنعت از صنعت نفت بیشتر ارز آوری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: ما با استفاده از نیروی متخصص می توانیم بهترین دستگاه های فراوری را تولید کنیم و تا بدانجا پیش برویم که همانند ترکیه و ایتالیا در زمینه صادرات دستگاه های فراوری موفق باشیم. بدیهی است زمانی که دستگاه های فراوری ما به روز و مجهز باشند کیفیت سنگ های ما نیز خوب خواهند شد و قابلیت بیشتری برای صادرات خواهند داشت.

منبع
خبرگزاری سنگ ایران
برچسب ها
نمایش بیشتر

محسن خداوردی

گروه سنگ برادران قاسمی ، ارائه کلکسیونی بی نظیر از سنگ های مرمر ، مرمریت ، تراونیکس ، تراورتن و سنگ های لوکس وارداتی با توان تولید 3 کارخانه در اصفهان و نمایشگاه دائمی تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن