اخبار سنگصادرات سنگمعادن

صنعت سنگ بیش از هر چیز نیازمند آموزش است

مهدی قاسمی

مهدی قاسمی مدیرعامل مجتمع سنگبری های برادران قاسمی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری سنگ ایران اظهار داشت: مجتمع سنگبری های برادران قاسمی در محمود آباد اصفهان واقع شده و کار خود را از سال ۱۳۹۰آغاز کرده است. این مجتمع دارای چهار کارخانه است که این واحدها در فرآوری سنگ های مرمریت، مرمر، تراورتن و چینی فعالیت دارند.

وی افزود: همانند بسیاری از کارخانه هایی که در فراوری سنگ های تزئینی فعالیت می کنند ما نیز برای تهیه سنگ کوپ درجه یک مشکل داریم. سنگ کوپ درجه یک صادر می شود و کارخانه داران ایرانی به سختی می توانند آن را تهیه کنند.

وی ادامه داد: زمانی سنگ تراورتن خیلی روی بورس بود اما الان مرمریت حرف اول را می زند و هم در بازار داخلی و هم در بازار خارجی خریدار دارد اما برای تهیه سنگ خام درجه یک این نوع سنگ نیز مشکل داریم. به دلیل مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد سفارش های متراژ بالا را اصلا نمی توانیم جواب دهیم چون تهیه سنگ خام آن با هزار اما و اگر مواجه و ممکن است نتوانیم سفارش مشتری را به موقع انجام دهیم.

مدیرعامل مجتمع سنگبری های برادران قاسمی گفت: اکثر کارخانجات تولید شان برای داخل است و تعداد کمی در بحث صادرات فعال هستند. برای رشد و توسعه صادرات لازم است در نمایشگاههای خارج از کشور با قدرت بیشتری شرکت و بسترهای لازم برای معرفی سنگ ایران به دنیا را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: فراوری سنگ به صورت اسلب در کارخانه ها چند سالی است که شروع شده و نیاز است برای بالا بردن کیفیت و کمیت در این نوع برش آموزش های لازم به واحدهای فراوری داده شود. صنعت سنگ بیش از هر چیز نیازمند آموزش است.

منبع
خبرگزاری سنگ ایران
برچسب ها
نمایش بیشتر

محسن خداوردی

گروه سنگ برادران قاسمی ، ارائه کلکسیونی بی نظیر از سنگ های مرمر ، مرمریت ، تراونیکس ، تراورتن و سنگ های لوکس وارداتی با توان تولید 3 کارخانه در اصفهان و نمایشگاه دائمی تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن