اخبار سنگ

ترکیه امسال بیش از یک میلیارد دلار سنگ مرمر صادر کرد

صادرات سنگ مرمر ترکیه

ترکیه طی 10 ماه سال جاری به ارزش یک میلیارد و 424 میلیون دلار سنگ مرمر صادر کرده است.

 

ترکیه یکی از مهمترین تولید کنندگان سنگ مرمر در جهان است و طی 10 ماه سال جاری به ارزش یک میلیارد و 424 میلیون دلار سنگ مرمر صادر کرده است.

ترکیه بیشترین صادرات سنگ مرمر را به کشورهای چین، آمریکا، عربستان سعودی، هندوستان و عراق انجام داده است.

آفیون‌ کارا حصار ذخایر مرمر فراوانی دارد و از این شهر به ارزش 138 میلیون دلار صادرات سنگ مرمر صورت گرفته است.

حوسنو سرتسر، رئیس اتاق صنعت و تجارت آفیون‌ کارا حصار در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: شهر آفیون‌ کارا حصار به لحاظ صادرات سنگ مرمر کشور در مقام هفتم و صادرات سنگ های طبیعی در رتبه سوم ترکیه قرار دارد.

وی افزود: حدود 10 درصد از صادرات سنگ مرمر ترکیه از آفیون‌ کارا حصار انجام می گیرد. صنعت سنگ در این شهر توسعه فراوانی یافته است و در بسیاری از مناطق شهر معدن سنگ مرمر وجود دارد.

سرتسر با بیان اینکه سنگ های بسیار مرغوب و با کیفیتی در رنگ های مختلف از ترکیه استخراج و صادر می شود، گفت: باید قدر چنین معادن ارزشمندی را بدانیم. باید تلاش کنیم این صنعت را گسترش دهیم. صادرات سنگ برای رسیدن به اهداف 2023 نقش بسیار مهمی دارد.

– به 115 کشور سنگ مرمر صادر کردیم

وی با بیان اینکه چین، ایالات متحده آمریکا، فرانسه، استرالیا، عراق و انگلستان در صدر کشورهایی قرار دارند که صادرات سنگ مرمر به آن صورت گرفته، گفت: ترکیه و شهر آفیون‌ کارا حصار واقعا پیشرفت چشمگیری در زمینه صادرات سنگ مرمر و گرانیت داشته است.

سرتسر افزود: پیشتر دستگاههای استخراج سنگ مرمر را از ایتالیا وارد می کردیم اما اکنون در ترکیه دستگاه های استخراج سنگ بسیار با کیفیتی تولید می کنیم. ترکیه نه تنها یکی از مهمترین صادرکنندگان سنگ مرمر در جهان است بلکه در زمینه تولید دستگاه های استخراج سنگ نیز پیشرفت چشمگیری دارد.

منبع
خبرگزاري آناتولي
برچسب ها
نمایش بیشتر

محسن خداوردی

گروه سنگ برادران قاسمی ، ارائه کلکسیونی بی نظیر از سنگ های مرمر ، مرمریت ، تراونیکس ، تراورتن و سنگ های لوکس وارداتی با توان تولید 3 کارخانه در اصفهان و نمایشگاه دائمی تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن